AKO NEBYŤ OUTSIDER A PRITOM ZOSTAŤ SÁM SEBOU?

Neviem prečo by človek, ktorý je sám sebou mal byť outsider. To by som ním bola aj ja. Nikdy som sa však tak necítila. Mala som a aj mám veľa ľudí, ktorí ma majú radi takú aká som. A ak ma niekto nemá rád takú aká som, nie je to pre mňa ten správny človek.

Keď vás ľudia majú radi preto, akú vás chcú mať, tak to nie sú priatelia. Ja robím veci podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Nezaujíma ma, čo si ostatní o tom myslia. Každý z nás má svoje priority. Ak urobím chybu, je to moja chyba, prečo by som ju mala niekomu obhajovať. Doplatím na ňu aj tak sama. A súdiť druhých? V tom sme obyčajne machri. Ale kto  nám dal na to právo? Každý z nás má nárok na svoje chyby a poučenie sa z nich.

017 T Ako nebyť outsider - obrMožno stačí ak sa vy sami nebudete vnímať ako outsider. Tak ako si vy vážite sami seba, tak vás vidia aj ostatní. Dovoľte si byť skvelí a úspešní. Potom outsider bude len slovo zo slovníka, ktorému rozumiete, ale vo vašom živote nemá miesto.

Epiktetos: Šťastie dáva bohatstvo iba dočasne, ako by ho človeku iba vypožičal, ale aby sme boli skutočne šťastní, to závisí len od našej vlastnej vôle.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.