AKO PRESTAŤ NAHÁŇAŤ VLASTNÝ CHVOST?

Ooo…!!! Stará zlatá téma. Nerob tie isté chyby dookola. Všetci to vieme, napriek tomu niekedy dostaneme toľko kopancov, kým to naozaj prestaneme robiť. Namiesto toho, aby sme sa zamysleli kde robíme chybu, keď sa nám tá istá situácia vracia dookola, hneváme sa na nepriazeň osudu.

021 T Ako prestať naháňať vlastný chvost - obr 1Prípadne sú všetci na vine tomu, čo sa nám deje. V najhoršom prípade nedokážeme ani rozanalyzovať, že je to vlastne tá istá situácia len v ružovom. Ja som asi najviac rán dostala pri trpezlivosti. Moja slabá stránka. Hneď všetko, nepočkám!!! Ešte stále sa učím ju zvládnuť,  ale už aspoň viem, že je to ten chvost. Ideálne je, keď sa nám podarí ten chvost pomenovať. Potom je ľahšie prestať ho naháňať. Chce to veľa sebakritiky a dôslednosti. Niekedy sa stáva, že sme ho zle pomenovali. Vtedy sa tá situácia opäť vráti. Odznova treba hľadať čo nám to vlastne chce povedať.

Netvrdím, že sa to dá vyriešiť za malú chvíľu. 021 T Ako prestať naháňať vlastný chvost - obr 2S určitou dávkou „trpezlivosti“ to však ide. Ihneď ako sa nám ten problém podarí vyriešiť, tak sa nájde niečo nové, aby sme sa mohli zdokonaliť. Takže stále naháňame vlastný chvost. Celé je to o tom ako na sa problémy pozeráme. Chceme byť bez nich. To asi nepôjde. Stále niečo riešime. To je život. Dôležité je, ako to vnímame. Pokiaľ iba ako novú skúsenosť, tak sme vyhrali.

George Bernard Shaw: „Život nie je o nachádzaní samého seba. Život je o vytváraní samého seba.“

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.