DIABOLSKÁ SVOKRA

Alebo … Ako prežiť svokru či svokra?

Hehe. To je ťažké. Väčšinou nás prežijú oni. Ale nie, teraz vážne. Neviem presne ako je tá otázka myslená. Ako s nimi vychádzať? Alebo ako prežiť ich návštevu? O tomto je so mnou ťažké diskutovať, pretože pre mňa je rodina veľmi dôležitá. Chcem, aby môj manžel kvôli mne nestratil rodičov, alebo s nimi nemal konflikty, a tiež chcem, aby moje deti mali starých rodičov. Takže pre mňa bolo vždy dôležité s nimi dobre vychádzať.

Som ale človek, ktorý urobí veľa kompromisov kvôli rodine. Bez toho to nejde. Pre každú mamu je jej dieťa to najkrajšie, najlepšie a najšikovnejšie na svete. To znamená nesťažujte sa, a hlavne sa o svojho partnera alebo naopak o svoju partnerku dobre starajte. Buďte vždy milý/á, kupujte svokrovcom rovnaké darčeky ako svojim rodičom, a hlavne ich skúste mať naozaj rád/rada. Každý má chyby, aj vy aj oni. Otázka je, či ich dokážete akceptovať.

Určite sa teraz nájdu tí z vás, ktorí si povedia: „Tak to by som ti doprial/a tú moju svokru!“ Jasné, dobrá svokra je len mŕtva svokra. Opäť ale budem trvať na svojom. Keď chceš niekoho zmeniť, začni od seba. To je jediná správna cesta. Nauč sa rozumieť reči jej kmeňa. Vytiahni z nej tie najlepšie vlastnosti, a miluj ju preto. Ale nikdy nezabudni povedať slušne svoj názor. Práve preto si ťa bude vážiť. Ak niečo riešiš so svokrou alebo so svokrom, vyrieš si to s tým človekom sám/sama. Nezaťahuj do toho partnera alebo partnerku. Mimochodom, mám dve svokry a s oboma mám dobrý vzťah. Dokonca ma majú rady. 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.