AKO SA VYROVNAŤ S RANAMI, KTORÉ DÁVA ŽIVOT?

Rany? Celé to závisí od uhla pohľadu, ako sa na to dívate. Tie rany nás o živote väčšinou naučia ďaleko viac ako šťastie. Ako by sme mohli byť vďačný za šťastie, keby sme nič iné nepoznali?

Ja som napríklad za jednu z najväčších rán považovala môj rozchod s manželom po 17-tich rokoch. Zistili sme, že náš vzťah medzičasom zomrel. Napriek tomu sa nám to ťažko priznávalo a vnímala som to ako veľkú prehru. Túto krízu sme nezvládli. Po nejakom čase som sa zoznámila s najlepším chlapom na svete. Ani som sa nenazdala a bola som znovu vydatá. Teraz vidím ten obrovský rozdiel keď človek nájde tú svoju druhú polovicu. Môj bývalý muž sa tiež oženil a je šťastný. Máme dobré vzťahy a som za to vďačná. Podľa mňa obaja sme skvelý, len sme sa k sebe nehodili, ale tak veľmi sme chceli udržať náš vzťah, že sme si to nevšimli. Často sa stáva, že prežívame svoje najväčšie nešťastie a netušíme, že z toho vzíde naše životné šťastie. Keby sme to s bývalým neurobili možno by sme sa trápili dodnes a ani by sme netušili o čo prichádzame.

Iste, sú rany, ktoré nijako nevieme zavrieť. Ako je napríklad smrť najbližších. To je zase o kolobehu života, tak to chodí. Všetci máme vymeraný čas. Niektorí prídu len na malú chvíľu, ale za tú malú chvíľu nás vedia mnohému naučiť. Teda len v prípade, že sme vnímaví a chceme sa niečo dozvedieť. Napríklad nám ukazujú ako si tú malú chvíľu vedia užiť. My dokážeme premrhať veľkú 015 T Ako sa vyrovnať s ranami -obrčasť života a tváriť sa veľmi boľavo. Pritom niekedy sú to veľké malichernosti, na ktorými dokážeme smútiť. Mne sa môj uhol pohľadu páči, pretože mám väčšinou ružové okuliare a svet s nimi je krajší. Skúste aj vy premaľovať tie svoje okuliare na inú farbu než čiernu.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.