AKO VYSVETLIŤ DIEŤAŤU, ŽE RANY PO PRVEJ LÁSKE NIE SÚ SMRTEĽNÉ?

Nie som si istá, či všetky deti pôjdu s týmto problémom práve za rodičmi, ale nejaké sa určite nájdu. Nemyslím si ale, že rodičia by mali niečo vysvetľovať. To je tá najhoršia metóda pre tínedžera.

Posledné čo chce počuť, je necitlivé podcenenie jeho situácie, ako napríklad veľká rada od ocka … to sa zahojí, kým sa oženíš… .  Ale ani dcéra nemá chuť na ľútosť od mamičky, napríklad … ten ale bol sprostý, že ťa nechal… , veď ešte uvidí o čo prišiel… . Keď sme sklamaný a smutný, tiež nemáme chuť počúvať žiadne žvásty. Myslím, že každý sa v tom žiali potrebuje najprv trošku okúpať, a byť chvíľu sám. Určite má priateľov, ktorí mu s tým pomôžu.

023 Ao vysvetliť dieťaťu, že rany po prvej láske - obrAko rodič by som asi zaujala taký postoj, aby som svoje dieťa ešte viac netrápila. Keby som videla, že chce tráviť viac času so mnou, tak by som sa snažila robiť veci, ktoré má rád. Nakupovanie, šport, kino, výlety, proste akékoľvek rozptýlenie, a počkala by som, kým začne sám rozprávať. Treba rešpektovať aj súkromie svojho dieťaťa. Možno by som mu porozprávala nejako vtipne moje zážitky a skúsenosti s láskou. To by mohlo pomôcť, aby sa rozhovoril o svojej skúsenosti. Ak však nechce hovoriť, nechala by som to tak. Tiež sme si svoje prežili aj bez rodičov, a nezomreli sme. Myslím si, že jediné čo môžeme je súcitiť, nie radiť.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.