ZLATÁ NIŤ

Pozitívne myslenie - Veď to je predsa také jednoduché. Stačí len ustriehnuť myšlienky typu: "Nechcem byť chorá, nechcem prísť neskoro, nechcem byť bez peňazí, nechcem ďalšie účty. Či nie? Dá sa to disciplínou naučiť? Veď všetky knihy hovoria o tom, že "len rob to, čo robíš rada, a všetko ostatné príde." Ako to teda vlastne je? Odpovede na tieto otázky som sa snažila hľadať tak dlho, až som sa nedávno rozhodla napísať o tom knihu. 

maat.sk - co pre mna znamena laska

Čo pre mňa znamená láska …

Láska má mnoho podôb. Najčastejšie si ju pripomíname vo vzťahu muža a ženy, alebo rodičov s deťmi. Láska je však všade okolo nás. Prežívame ju v rôznych formách a fázach. 

uz roky som vo vyhoretom vztahu

Už roky žijem vo vyhoretom vzťahu – ale bojím sa samoty …

Túto dilemu rieši čím ďalej, tým viac ľudí. Väčšinou to funguje tak, že ženy si to viac uvedomujú a prejavujú nespokojnosť. Muži ako vždy, neriešia.

maat.sk - nase bolesti a trapenia

NAŠE BOLESTI A TRÁPENIA

… alebo kapitola knihy venovaná Simonke.

maat.sk - dost

Dosť!

Veľmi často sledujem na ulici, v obchode prípadne na iných verejných priestranstvách ľudí, ktorí sa k sebe nesprávajú pekne. Väčšinou to býva z jednej strany a ten druhý tíško trpí. Videla som ale už aj slovný pingpong.

byt ci nebyt spolu

Byť či nebyť? … Spolu?

Je rozdiel s niekým byť alebo s niekým bývať. Poznáte to, ste s partnerom/partnerkou už nejakú dobu, všetko super ladí, tak si poviete: „Poďme spolu bývať!“ A je to v keli, všetko sa pokazí.

maat.sk - dobry will hunting

Dobrý Will Hunting

PREČO SI NIEKOHO VIEME VÁŽIŤ A NIEKOHO NIE?

SKLAMAL MA NAJLEPŠÍ KAMARÁT

Po 8 rokoch sa na mňa vykašlal kvôli kecom iných ľudí. Ako sa mám teraz zachovať?

LÁSKA NEBESKÁ

Keď sú city jednostranné… Bojovať alebo odísť?

NEVERA PO SLOVENSKY

Nevera je téma, ktorá sa stále rieši takmer na všetkých fórach. Celkovo je to nesmrteľná téma, ktorá bola, je a bude aktuálna. Čo si o nej myslím ja?

ŽENA ZA PULTOM

Ako si zaistiť slušné správanie od predavačky či úradníka?