Čo pre mňa znamená láska …

maat.sk - co pre mna znamena laska

Láska má mnoho podôb. Najčastejšie si ju pripomíname vo vzťahu muža a ženy, alebo rodičov s deťmi. Láska je však všade okolo nás. Prežívame ju v rôznych formách a fázach. 

Inak sa na lásku pozeráme, keď máme 20 rokov, inak v 40-tke a inak ju vnímame v 60-tke. Priority sa menia. Keď som mala 10 rokov moja predstava lásky bola, ako sa dvaja mladí prekrásni ľudia prechádzajú po pláži pri západe slnka. Odvtedy prešla moja predstava rôznymi fázami vývoja. Jedna predstava sa však ku mne stále znova vracia. Je to spomienka na mojich rodičov.

maat.sk - co pre mna znamena laskaVyrastala som v úplnej rodine plnej lásky. Moji rodičia sa nehádali, a ak predsa, tak kvôli nám deťom (jeden dovolil, druhý nie). Také malé žabo – myšie vojny. Ich vzťah bol stále krásny. Keď sa otec hneval, mama mu vždy povedala: „Ale macinko, veď sa už toľko nedurdi:“ A bolo po hádke. Krásnych 53 rokov lásky, harmónie, rodinnej pohody, a úžasného zázemia, ktoré vytvárali nám deťom. Mám ešte dvoch starších bratov, takže do konca som s rodičmi zostala ja. Pri konci svojej cesty, mamička odišla skôr. Boli ako dve malé deti. Doťahovačky ešte aj o horalku, ale keď išlo do tuhého, vždy stáli pri sebe a tvorili nerozlučnú dvojicu. Manžel mi niekoľko krát povedal, že si želá, aby sme raz boli ako oni. Myslím, že sme na dobrej ceste. Ale nebudem klamať, že máme čo robiť.

maat.sk co pre mna znamena laskaKeď mama odišla na druhý svet, otec sa vzdal. Nebyť toho, že sa mi čerstvo narodil synček, asi by zmysel života už nenašiel. Našťastie sa mi podarilo začleniť ho späť do svojej rodiny. S pribúdajúcim vekom odchádzala jeho pamäť, tak ma často volal maminým menom. Neopravovala som ho. Mamička pre neho žila vo mne. Bola som šťastná, že som mu spravila ešte tri roky pekného života, a našiel v ňom svoj zmysel. V podstate ním bola stále mama vo mne. Veľmi mi chýbajú, ale viem, že sú spolu, a tým pádom sú šťastní.

maat.sk - co pre mna znamena laskaJa som tu zostala s mojou rodinou, a mojim cieľom je dať mojim deťom do vienka toľko lásky, ako mne dali moji rodičia. A keďže jej v sebe mám tak veľa, že môžem rozdávať, rada sa podelím so všetkými, ktorý nemali také šťastie ako ja. Čiže láska je pre mňa rodina, a samozrejme aj priatelia, lebo to je rodina, ktorú som si vybrala sama. Takže, ak máte málo lásky, berte kýble a hor sa do sveta. Je jej dosť pre všetkých.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.