JESEŇ. JEDNÝM SLOVOM ŤAŽKÉ, DEPRESÍVNE OBDOBIE. VŠETKO JE SÍCE KRÁSNE A FAREBNÉ, ALE AKOBY NIEKAM ODCHÁDZALO. PREČO?

Veľa ľudí má naozaj v tomto ročnom období depresie. Menej slnka, viac dažďa, stromy opadané, skoro tma, sychravo. Táto ponurá atmosféra pôsobí takmer na všetkých. Jediným, ktorým sa vyhne, sú čerstvo zamilovaní.

Keď je človek plný endorfínov, je mu úplne jedno ako je vonku. Pre neho je svet krásny, plný farieb. A zase sme pri tom. Láska je liek na všetko. Je mi jasné, že nemôžeme byť každú jeseň čerstvo zamilovaní. Môžeme však skúsiť jeseň vnímať ich očami. Je to len ročné obdobie, ktoré mení leto na zimu. Nemôže za to, že je taká.

045 Jeseň. Jedným slovom ťažké - obr 1

Na druhej strane, nelietame už toľko po vonku, a môžeme si doma dokončiť rozrobené veci. Keď je nanič počasie, môžeme zaliezť k partnerovi pod perinu, pozerať viac televízor, alebo čítať. Príroda sa musí pripraviť na odpočinok, prípadne sneh, aby bola na jar znovu krásna. To je kolobeh života ako mladosť a staroba. Ak sa človek pripraví na starobu, tiež vie byť plnohodnotná a krásna.

Bohužiaľ u nás je čím ďalej menej ľudí045 Jeseň. Jedným slovom ťažké - obr 2, ktorí sa na ňu pripravia. Potom aj jeseň ich života tak vyzerá. Mohli by cestovať a užívať si to, že celý život tak tvrdo pracovali. U nás to tak ale nefunguje. Naši rodičia sa nezabezpečili, nerobme tú istú chybu. A keďže všetko so všetkým súvisí, aj jeseň je presne taká, ako ju vidíme my. Niekto ju vníma ako prekrásny oddych, a prípravu na Vianoce, iní ako smutný, depresívny odchod leta.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.