KAŽDÁ Z NÁS BY MALA MAŤ SVOJHO VOJTA

Vojto je ten skvelý chalan, čo nám dá aj posledné. Keď chceme, vylezie aj na oblohu pre hviezdy. Bude za nás aj dýchať. Je to to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť. Prečo sa potom správame ako mrchy a zneužívame ho za každých okolností? Prečo omdlievame, keď tupý macho, plný testosterónu na nás žmurkne?

Ihneď zabudneme na Vojta a jeho hviezdy. Bohužiaľ, robí to väčšina z nás, aj keď si to ťažko priznávame. Samec voňajúci mužnosťou v nás vyvoláva chybné predstavy našej ochrany. Pritom je to väčšinou ten typ muža, ktorý hneď keď potrebujeme jeho ramená, zdrhá. Naopak Vojto ich nastaví a nikdy nás nenechá v štychu. Ale my si o neho aj tak utrieme topánky.

Nedáva to zmysel, však? Pokúsim sa to vysvetliť. Myslím, že pre nás ženy, či si to uvedomujeme alebo nie, je veľmi dôležité vnímať nášho muža snov ako hrdinu. Ale o hrdinu si v žiadnom filme neutierajú topánky. K mužovi našich snov chceme vzhliadať a vážiť si ho. To nevieme, pokiaľ sám nemá dôstojnosť a nepovie dosť.

Všetkým Vojtom by som chcela odkázať, že nás priťahujú skvelí vtipní, šarmantní, silní muži, ktorí vedia odhadnúť kedy potrebujeme ich silné ramená a kedy len skúšame pokiaľ môžeme zájsť. Vtedy hľadáme hranicu a podľa nej určujeme jeho vnútornú silu. Ak sa nechá pošliapať, tak si ho v tej chvíli prestávame vážiť. Každý si k nám dovolí len toľko, koľko mu dovolíme my. Takže páni, vaša dôstojnosť je pre nás rovnako dôležitá ako vaša láska. A vám dámy len toľko – ak budete svojich Vojtov odháňať zostanú vám len testosterónoví frajeri a zistíte, že sú na bežný život nepoužiteľní. Zostanete samé s deťmi a môže sa stať, že tie múdrejšie vám všetkých Vojtov vychytajú.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.