KAŽDÝ Z NÁS CHCE BYŤ SVETOVÝ AKO VAN GOGH, ALE NIE KAŽDÝ JE OCHOTNÝ ODREZAŤ SI UCHO.

Krásna, výstižná veta. (citát z filmu Rabaka) Všetci chceme všetko a ideálne by bolo hneď. Ráno sa zobudiť vo vile ako milionár, so skvelým partnerom po boku, párom pekných, zdravých detí, a vyrážať na exotickú dovolenku. Na dovolenke si kúpiť všetko, po čom nám srdce zapiští.

Robiť to s absolútnym pokojom, 046 Každý z nás chce byť svetový -  obr 1lebo peniaze mám na účte, a ďalšie prichádzajú, kým ja dovolenkujem. Takto nejako, alebo som na niečo zabudla??? Áno zabudla. Na realitu. Pred každým takýmto príbehom je obyčajne veľa driny. Teda pokiaľ nie ste „tie deti“ a neoddreli si to za vás rodičia.

046 Každý z nás chce byť svetový -  obr 2Teraz ruku na srdce. Koľko máte skvelých plánov a nápadov, ale je aspoň jeden, ktorý ste sa pokúsili realizovať. To hnusné obdobie odriekania, vrážanie vlastnej práce a peňazí do niečoho, čo neviete, či vôbec niečo prinesie. To je to ucho Van Gogha, v tomto prípade – vaše. Ste ochotní ho nastaviť kvôli svojim snom? Alebo je ľahšie v práci robiť na sny niekoho druhého. Tak či onak je to vaše rozhodnutie.

Na dobrý nápad nepotrebujete046 Každý z nás chce byť svetový -  obr 3 veľa peňazí. Van Goghovi stačili farby a plátno. Máte ale gule risknúť svoje ucho, a zabojovať o svoju slávu? Ak máte nejaký nápad, len sa stále bojíte, či je dosť dobrý …, skúste to. Keby Van Gogh neprekročil svoju hranicu, nikdy by nezistil aký je geniálny.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.