LÁSKA NEBESKÁ

Keď sú city jednostranné… Bojovať alebo odísť?

Jedno je isté. Lásku si nijako nemôžeme vynútiť. Znamená to, že už vtedy, keď jeden ľúbi viac, je to ťažké. Ak jeden neľúbil nikdy, alebo už neľúbi, je to strata času. Viem, že ten druhý zamilovaný stále verí, že jeho láska bude opätovaná. Odpoveď je jednoduchá: „Odísť!“.

To je pohľad človeka, ktorého sa to netýka. Keď je človek zamilovaný, vôbec nie je objektívny, rád sa klame, radšej bude bojovať, ako si priznať pravdu. Každý vie presne a jednoducho odpovedať, ale naozaj to reálne každý spraví? To sú otázky, ktoré by sme si mali položiť: „Mám na to gule? Aj keď to bude bolieť, nebudem strácať čas v neperspektívnom vzťahu? Dokážem sa napriek bolesti posunúť ďalej? Chcem byť nemilovaný/nemilovaná?“ Alebo si otvorím oči a poviem si: „Som krásny/krásna, mladý/mladá na to, aby som bol sám/bola sama?“

Lebo to je presne to, čo človek cíti, keď nie je milovaný. Samotu. Je zvláštne, že niekedy sme vo vzťahu osamelejší, ako keď sme naozaj sami. Potom sa snáď začneme mať natoľko radi, že pôjdeme ďalej. Vo vzťahu začnete hľadať rovnováhu, koľko dáte – toľko dostanete. Prestaňte byť k sebe taký krutý a nájdite niekoho, kto vás bude milovať. V živote je dôležité dávať, ale aj dostávať.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.