" Keď som mal 5 rokov mamička mi povedala, že kľúčom života je šťastie. Keď som prišiel do školy učiteľka sa ma spýtala čo chcem byť keď vyrastiem. Povedal som, že šťastný. Povedala mi, že som nerozumel otázke. Ja som povedal, že ona nerozumie životu." - John Lennon

5 rád ako s nadhľadom prežiť

rany z lásky

Už ako malé deti sa pri rozprávkach radi stávame rytiermi a princeznami. Každý z nás má svoju obľúbenú rozprávku. Tak prečo ju potom nevieme žiť. Prídu prvé lásky, a vo väčšine prípadov sa k tej láske nikdy nepriznáme a tíško doma trpíme, lebo čo keď by to nevyšlo.

Kto je Maat?

Volám sa Monika, mám 40 rokov, som vydatá a mám dvoch synov. Šťastná som preto, lebo som sa tak rozhodla. To nám naozaj nikto nemôže zobrať. Možnosť rozhodnúť sa. Tak ak potrebujete pomoc, rozhodnite sa napísať. Nikto to za vás neurobí. Možno práve môj uhol pohľadu vám pomôže posunúť sa ďalej. A možno je to len ďalšia skúsenosť.

Prečo práve ja? Nie je náhoda, že si práve teraz čítate tieto riadky. Za seba môžem povedať len toľko, že ľudia s ktorými som sa stretla a nepoznali ma, sa mi v priebehu 10 minút dokázali zdôveriť so svojim osudom.

Prečo? Neviem, asi som sa práve preto narodila, aby som im pomohla. Samozrejme, ak na pomoc boli pripravení. A možno som sa narodila aj pre vás. Kto vie?