MÁM 50 ROKOV, DETI UŽ ODIŠLI Z DOMU, A JA SOM ZISTILA, ŽE MÔJ MUŽ JE SUCHÁR. NUDÍM SA S NÍM.

Je mi ľúto, že to musím povedať, ale aj to sa stáva. Žena je v neustálom kolotoči. Deti, práca, navariť, nakúpiť, upratať, deti choré, Vianoce, Veľká noc, … Stále niečo. Zastavíme sa neskoro večer, totálne unavené, neschopné rozmýšľať. A tu zrazu, deti vyletia z domu, upratané, najeme sa v robote, nákup z času na čas (aj to malý), a je kopec času na myšlienky.

Čo mám robiť? Muž príde z roboty, zaľahne k telke, prípadne si podriemka. Ako môže tak nečinne sedieť? Ja sa nudím. On nie, lebo to robil vždy, len má konečne pri tom pokoj, že deti nepištia. Tak zase škrieka žena. Čo odo mňa chce? Pred tým nadávala koľko má roboty, a teraz zase, že sa nudí. Kto má ženám rozumieť, nevedia čo chcú. Tak to nejako to vyzerá? Jemu sa nechce z gauča postaviť, a vy na ňom neviete obsedieť.

Myslím, že to chce vážny rozhovor. Urobiť romantickú večeru pri sviečkach, a prebrať svoje pocity s manželom. Dohodnúť si dni v týždni, ktoré budete tráviť spoločne pri nejakých aktivitách, a dni ktoré strávite so svojimi kamarátkami, aby sa z vás chlap nezbláznil. Robte všetko, čo ste nestíhali, ale pre boha nenúťte k tomu vášho muža. Stredná zlatá cesta. Muži nezvládajú toľko aktivít ako ženy.

Vyhraďte si svoj priestor, ale rešpektujte aj ten jeho. On rád pozerá televízor, a vám tiež občas dobre padne, len si jednoducho pri tej telke oddýchnuť spolu s ním. Potom s vami ten váš spoločný čas bude tráviť rád. Pokiaľ to tak nie je, a váš sa nechce nijako dohodnúť na kompromise, tak je asi čas ho vymeniť. Kruté, ale pravdivé. Zaslúžite si byť šťastná.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.