NECHAJ ŽIVOT PLYNÚŤ A PRESTAŇ SI ZAVADZAŤ.

Všetko je nesmierne jednoduché. Napriek tomu si my samy radi a dosť často zavadziame. Napríklad také plány do budúcnosti nám vedia riadne skomplikovať život. My si myslíme, že je pre nás niečo skvelé, ale v konečnom dôsledku zistíme, že to tak nie je.

Sme však ochotní a schopní pasovať sa s osudom, namiesto toho aby sme prijali fakt, že tadiaľto cesta nevedie a nechali trochu pracovať jednoduchosť života. Ako povedal John Lennon:

„Život je to, čo sa vám prihodí, kým ste zaneprázdnení robením si iných plánov.“

A ja sa pýtam: Ak sa tak veľmi snažíme plánovať si život, kde je potom to prekvapenie? Kde necháme spontánne rozhodnutia v tej danej jedinečnej chvíli? A najhoršie je to, aký vieme byť nahnevaní alebo sklamaní keď to nejde tak ako máme naplánované. Poznám jedno porekadlo:

„Človek mieni, pán boh mení.“

Ja by som ho pre tento blog rada trochu opravila:

„Človek plánuje a pán boh sa na tom dobre baví.“

Myslím, že sa určite dobre baví. Ale pozor, to neznamená, že si nič nemôžeme naplánovať. Len nechajme trochu pracovať aj silu prítomného okamihu. Skúsme si vychutnať ako vonia vietor, ktorý nám udiera do tváre, keď letíme do práce. Ako svieti jarné slnko a hreje nás na koži, keď sa ovešaný nákupným taškami tackáme od auta k domu. Zastavme sa a pozerajme sa na západ slnka. Tento krát si ho vychutnajme, pretože už táto chvíľa je minulosť a nikdy sa nevráti.

004 T Nechaj život plynúť - obr

Všimli si niekedy aký neuveriteľne odzbrojujúci a dokonalý je úsmev dieťaťa, ktoré vie, že urobilo niečo zlé, ale šibalsky sa na vás usmeje a pozrie na vás pohľadom „… prepáč, ľúbim ťa.“ ?

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.