NEDÔVERUJEM ĽUĎOM. CÍTIM, ŽE SA TÝM IZOLUJEM. ČO S TÝM?

Nedôvera k ľuďom. Tá určite nevznikla za noc. Je to dlhodobý proces plný sklamaní. Ten človek sa ku mne nezachoval pekne, ten ma zase podrazil a ja som to od neho nečakal. Prvá základná chyba. Očakávanie. Prečo stále niečo očakávame?

Či už je to niečo za niečo, alebo očakávame ako sa ten človek bude správať. Prečo jednoducho neurobíme alebo nepovieme len veci, ktoré chceme, a nenecháme na toho človeka, nech s tým urobí čo chce. Prečo to musí mať taký výsledok ako sme si predstavovali my. Ušetrili by sme si kopec problémov. A vôbec by sme nemuseli riešiť dôveru k ľuďom. Keď sa nejaký človek nezachová ako sa páči mne, stále sa mám možnosť rozhodnúť, či s ním chcem naďalej zostať v kontakte. Ak nechcem, proste idem ďalej. Nevnímam to tak, že ma  niekto podrazil. On to videl inak. A keďže náš pohľad na vec je diametrálne odlišný, tak s tým človekom nebudem udržiavať kontakt.

027 Nedôverujem ľuďom, cítim, že sa izolujem - obr 1

Hľadám v živote ľudí, ktorí majú podobné priority ako ja. Je to o uhle pohľadu. To, že ho niekto má iný a iné veci sú pre neho dôležité, zásadne nemusí znamenať, že mi chcel ublížiť. Keď sa na to dokážete pozrieť z tohto uhla, tak možno mnohé pochopíte. Dôvera je tak trošku spätá so sebadôverou. Ak si veríme, tak nás len tak niekto nepoloží. Odporúčam zamyslieť sa nad sebadôverou a naučiť sa najprv veriť sám sebe. Potom nám budú veriť aj iný ľudia a nemusíme riešiť dôveru. Tá z toho vyplynie automaticky.

027 Nedôverujem ľuďom, cítim, že sa izolujem - obr 2

Izolačka rozhodne nie je dobrý spôsob ako sa vyhnúť sklamaniu. V konečnom dôsledku tie prežívame všetci. Patria k životu ako láska, a určujú čo je pre nás dobré a čo nie. Veď ako inak by sme to zistili? Preto naďalej hľadajme ľudí, ktorí našu dôveru nesklamú, lebo sú pre nich dôležité rovnaké veci, ako pre nás. Zistíme aké krásne je mať priateľov a aký bol život bez nich prázdny.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.