NEVERA PO SLOVENSKY

Nevera je téma, ktorá sa stále rieši takmer na všetkých fórach. Celkovo je to nesmrteľná téma, ktorá bola, je a bude aktuálna. Čo si o nej myslím ja?

Som presvedčená, že presne viem. Ten človek, ktorý je podvádzaný, by sa o tom, podľa mňa, nikdy nemal dozvedieť. Prečo? Lebo je to najspravodlivejšie. Keď sa o tom dozvie, prežije peklo na zemi, plus to nechá stopy na jeho sebavedomí. Je to obrovská bolesť, zrada lásky, a zároveň si kladie otázku: „Asi som nebol dosť dobrý/dobrá?“ Pritom väčšinou je to o inom. Buď je partner/partnerka chronický záletník, alebo už  to vašom vzťahu veci nefungujú tak, ako by mali, a zaľúbi sa. Čo je horšie? Priznám sa, že na toto sama nepoznám odpoveď. Keby však existovala spravodlivosť, tak sa o tom ten človek nikdy nedozvie. Rozísť sa môžete aj inak. Nespravodlivé mi príde práve to, že tomu kto podvádza sa uľaví, keď to praskne. A tomu ktorý si to nezaslúži, a  bolo mu ublížené, praskne zase srdce. Takže nakoniec si to odnesie ten podvedený. Neverník ide za novu láskou, a podvedený sa trápi.

Preto si myslím, že keby to malo byť spravodlivé, tak sa podvedený o tom nikdy nedozvie, a neverníka nech len pekne trápia výčitky svedomia. Ak však nejaké má… . Predpokladám, že mnohí so mnou nebudú súhlasiť, pretože toto je naozaj ťažká téma. Ja nikomu jeho názor nevyvraciam. Hovorím len svoj. A budem rada, keď sa k tomu vyjadríte. Niekedy nie je dôležité mať rovnaký názor, je však dôležité naučiť sa ten druhý akceptovať. Vždy som si myslela, že chcem vedieť všetko. Dnes viem, že je lepšie nejaké veci predsa radšej nevedieť. Porekadlo: „Čo oči nevidia, to srdce nebolí.“, je v tomto prípade pravdivé. Aj keď nemôžem povedať, že sa mi to páči a som s tým stotožnená.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.