NEVIEM AKÝ MÁ MÔJ ŽIVOT ZMYSEL. SOM ROZVEDENÁ, BEZDETNÁ, V PRÁCI SA MI TIEŽ NEDARÍ, A NEMÁM ANI VEĽA PRIATEĽOV.

Často sa zamýšľam, aký zmysel má to, čo tak často robíme. Varenie, pranie, s deťmi na krúžok, s kamoškou na kávu, a to všetko medzi tým, ako sa uštveme v práci. Ste si istá, že to je život so zmyslom? Že tento život ho má a ten váš nie? Že vydatá, zamestnaná a uštvaná matka sa na to nepýta, či to má všetko zmysel?

043 Neviem aký má môj život zmysel - obr 1

Myslím, že túto otázku si kladieme niekedy všetci. Bez ohľadu na to, či sme zadaní, alebo nie. Každý život má zmysel, len si ho treba nájsť. Niekto je tu preto, aby bo skvelou matkou, iný preto, aby bol skvelý lekár. Niekto krásne maľuje, a má odovzdať ľuďom práve toto. Ďalší zase nádherne spieva. Každý z nás je tu pre niečo iné. Len sa občas v tom labyrinte stratíme a nevieme nájsť cestu. Tá cesta je ten zmysel, nie cieľ.

Skúste si vychutnať všetky zákruty, blato, tmu a svetlo. Lebo všetko vám niečo hovorí. Stačí sa započúvať, a porozmýšľať, že čo. To vám nikto iný nepovie. Možno ste tu práve preto, aby ste našli ten zmysel. Každopádne to zistíte len sama. Je to krásna cesta plná prekvapení, občas sa na nej potkneme a spadneme, občas musíme prejsť cez prekážky, inokedy len tak polihujeme na slnku a vychutnávame si šumenie potoka.

043 Neviem aký má môj život zmysel - obr 2Jedno je však isté, tá cesta je krásna preto, že je naša. A len na nás záleží ako si ju užijeme. Či sa budeme bezradne váľať v blate a nadávať, alebo si z blata postavíme s úsmevom krásny hrad.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *