NEVIEM AKÝ MÁ MÔJ ŽIVOT ZMYSEL.

Aj ja sama sa niekedy zamýšľam, aký zmysel má to, čo tak často robíme. Varenie, pranie, s dieťaťom do škôlky, stretko s kamošmi, a to všetko medzi tým, ako sa uštveme v práci. Je to život so zmyslom? Sme si istí, že zadaní, zamestnaní, uštvaní rodičia sa nepýtajú, či to všetko má nejaký zmysel?

043 Neviem aký má môj život zmysel - obr 1

Myslím, že túto otázku si kladieme niekedy všetci. Bez ohľadu na to, či sme zadaní, alebo nie. Každý život má zmysel, len si ho treba nájsť. Niekto je tu preto, aby bo skvelým rodičom, iný preto, aby bol skvelý lekár. Niekto krásne maľuje, a má odovzdať ľuďom práve toto. Ďalší zase nádherne spieva. Každý z nás je tu pre niečo iné. Len sa občas v tom labyrinte stratíme a nevieme nájsť cestu. Tá cesta je ten zmysel, nie cieľ.

Skúste si vychutnať všetky zákruty, blato, tmu a svetlo. Lebo všetko vám niečo hovorí. Stačí sa započúvať, a porozmýšľať, že čo. To vám nikto iný nepovie. Možno ste tu práve preto, aby ste našli ten zmysel. Každopádne to zistíte len sami. Je to krásna cesta plná prekvapení, občas sa na nej potkneme a spadneme, občas musíme prejsť cez prekážky, inokedy len tak polihujeme na slnku a vychutnávame si šumenie potoka.

Jedno je však isté, tá cesta je krásna preto, že je naša. A len na nás záleží ako si ju užijeme. Či sa budeme bezradne váľať v blate a nadávať, alebo si z blata postavíme s úsmevom krásny hrad.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.