MÔJ MUŽ JE HROZNÝ MAMIČKÁR. VŠETKO, ČO POVIE JEHO MAMA JE SVÄTÉ. BEZ OHĽADU NA TO, ČI MÁ PRAVDU. UŽ MA TO PRESTÁVA BAVIŤ.

To je veľmi častý a ťažko riešiteľný problém. Ako môžete bojovať s jeho mamou. To sa predsa nerobí. A ešte aj vyhrať, to je predsa nepredstaviteľné. Neviem prečo to tie matky svojim deťom robia. Zrejme si neuvedomujú, že ich chlapec bude večne nešťastný. Je to sebecká, opičia láska, kde matka nechce pochopiť, že jej chlapček dospel. Sám je teraz otec a manžel.

 

Skúste sa vžiť do jeho role. Miluje svoju ženu a rodinu, ale mamu si nesmierne váži. Veď ho všetko naučila. Ženu môže vymeniť, ale mamu má len jednu. Čo keď má mama pravdu? Čo keď má ale žena pravdu? Čo má robiť? On chce pritom len pokoj. Nerozumie čo im vadí. Lomcujú ním zmiešané pocity. Čo tie dve od neho vlastne chcú? Je zúfalý!!! Do takejto situácie ho dostávate. Obe. Teraz ide o to, ktorá z vás je múdrejšia a nepotrebuje si nič dokazovať.

Ja mám fantastický vzťah s mojou svokrou, dokonca aj bývalou. Dodnes si voláme. Môj bývalý muž je teraz ženatý so ženou, ktorú moja bývalá svokra nemôže ani vystáť.  A on je z toho nešťastný. Ja som s ňou stále v úzkom spojení, dokonca sa navštevujeme. Sme ako kamarátky. Prečo? Nikdy mi nevadilo, keď môj muž išiel pomôcť mame. Ani keď sme mali program. Je to predsa jeho mama. Nikdy som neuprednostňovala mojich rodičov pred jeho. Nikdy som im nekupovala menšie darčeky. Na oboch stranách som mala rovnaký meter. Tak ako mám ja svoju mamu a som tam vždy keď ma potrebuje, tak má ju i on.

Netvrdím, že vždy sa to dá. Sú naozaj aj choré matky. To by som asi ušla. Do takého boja by som nešla. Hlavne ani tí prehnane milujúci synáčikovia nie sú zdraví. S takým chlapom by som nechcela byť. Prečo ma ale moja bývalá svokra má rada, a svoju nevestu nemôže vystáť? Prečo sa mi dve spolu vieme smiať, tešiť sa vzájomne zo svojich úspechov, pomáhať si pri neúspechoch, a s druhou nevestou sa ledva pozdravia? Skúste sa na to pozrieť z jeho uhla pohľadu, a možno s tým voľačo urobíte.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *