Už roky žijem vo vyhoretom vzťahu – ale bojím sa samoty …

uz roky som vo vyhoretom vztahu

Túto dilemu rieši čím ďalej, tým viac ľudí. Väčšinou to funguje tak, že ženy si to viac uvedomujú a prejavujú nespokojnosť. Muži ako vždy, neriešia.

Niekedy si to ani neuvedomujú. Ich riešenie je utekať uz domu. Čím dlšie v práci, kopec koníčkov, poprípade program s kamarátmi. Ženy sa cíta odstrčené a prídu na rad výčitky. Tie muži priam neznášajú. Kolotoč sa začal. Problém ale vznikol dávno predtým. My ženy sme boli príliš zaneprázdnené kým boli deti malé. Práca, deti, krúžky, nákupy, varenie, domácnosť, a večer … bác do postele. Muž si zvykol, že je sám, a podľa toho sa začal správať. Nechápe, že deti sú veľké, a žena má opäť čas na seba, na lásku a na neho: „Čo chce? Roky je to nevadilo?“. Jasné, že sa bráni.

uz roky som vo vyhoretom vztahu

Na záchranu je v tomto štádiu neskoro. Ona to vie, on to nechce pochopiť. Samozrejme len do vtedy, kým nepríde mladšia – dychtivá samička, a neukáže mu o čo prichádzal. Vtedy sa žena spamätá, ale už je neskoro. Povie, že ona mu to nikdy nedávala, že sa cíti potrebný a milovaný. Je zabudnuté, že vychovávala deti, vždy mal teplú večeru a upratané. On si chcel užívať. A žena v podstate tiež. V lepšom prípade samička nepríde, ale aj tak je to jedno. Láska je fuč.

uz roky som vo vyhoretom vztahuJe vám povedomý tento príbeh? Áno, je častý a vysoko pravdepodobný. Prečo to potom robíme? Uprednostňujeme všetko pred partnerom, a čo je ešte horšie, pred sebou. Nič nie je dôležitejšie než my samy. Ani deti. Tie raz odídu, a bude im jedno či ste si pri ich výchove našli čas aj pre seba. Príde vám to sebecké? Raz mi moja mama povedala múdru vetu: „Monička, keď si šťastná ty, sú šťastní všetci okolo teba.“ Viete čo, mala pravdu.

uz roky zijem vo vyhoretom vztahuMôj manžel a moje deti si zaslúžia šťastnú ženu a matku. Keď sa smejem, tešia sa spolu so mnou. Zábava, hra, relax, prechádzky, čokoľvek čo mňa a moju rodinu teší, je dôležitejšie ako teplá večera. Nemyslím tým, že budete chodiť hladní a špinaví, ale všetkého veľa škodí. Treba si nájsť čas aj na to, čo je naozaj dôležité, pretože citát od Maya Angelou znie: „Ľudia si nebudú pamätať čo ste urobili alebo povedali. Budú si ale navždy pamätať ako sa pri vás cítili.“ Myslím, že by sme na tom mohli všetci popracovať, a tým pádom nebudeme riešiť vyhoretý vzťah.

uz roky som vo vyhoretom vztahu

A čo sa týka toho strachu zo samoty, podľa mňa človek vo vyhoretom vzťahu žije už dávno sám, tak aký tam strach.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.