VYHÝBAŤ SA PO ROZCHODE BÝVALÉMU/BÝVALEJ?

Všetko závisí od okolností. Sú vzťahy, kde z lásky zostalo len priateľstvo. Tam sa to dá. Ale väčšinou je len jeden, ktorý to cíti ako priateľstvo. Ten druhý ešte bojuje za vzťah. Myslím si, že za každých okolností, je lepšie tomu dať čas.

Keď sa vzťahy rozpadnú kvôli nevere, končia nepriateľstvom. Je to prirodzené. Človek sa cíti zradený, je nahnevaný, a zo všetkého viní len toho druhého. Faktom je, že pokiaľ to nie je chronický neverník, tak istý podiel viny, nesieme aj my. Len je ťažké si to priznať. Keď je človek šťastný, nehľadá druhého, a keď je nešťastný, tak to treba riešiť. Nevera je posledným vyjadrením nespokojnosti. Takže vždy je to o dvoch.

049 Vyhýbať sa po rozchode bývalému - obr 1

Ja mám napríklad výborný vzťah s bývalým manželom a jeho rodinou. Ale trvalo to nejakú dobu. Prvé roky sme sa len formálne rozprávali, o tom najnutnejšom. Postupne sa to uvoľňovalo. Teraz, keď máme obaja nové vzťahy, sme kamaráti a pomáhame si. Napriek tomu, že sme sa rozišli v dobrom, nedalo sa to hneď.

Preto by bolo fajn, keby ste si dali pauzu od neho a jeho rodiny. Ak do vášho života patria, časom sa to určite ukáže. Kým ale odídu posledné dozvuky lásky, buďte ďalej. Čím ste ďalej, tým menej to bolí.

049 Vyhýbať sa po rozchode bývalému - obr 2

Niekedy to priateľstvo nie je vôbec možné. Niekedy to nechce ten bývalý partner. Treba to rešpektovať. Recept na to nie je. Každý vzťah je individuálny. Čím menej priateľov však stratíme, tým sme bohatší. Takže za pokus to stojí.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *