ŽIVOT AKO HO POZNÁME

NEMÔŽEM MAŤ DETI. MÔJ PARTNER ICH ALE VEĽMI CHCE. MÔŽE NÁŠ VZŤAH VYDRŽAŤ?

Iste môže. Vyžaduje si to ale veľa kompromisov a úsilia. Ak vás partner naozaj miluje, tak chce dieťa s vami, nie len dieťa.

Ak mu ho vy neviete dať, tak treba hľadať iné riešenie. V zahraničí je povolené, aby vám dieťa vynosila iná žena, teda ak máte zdravé vajíčka. Ak ani to nie je možné, tak sa treba poobzerať po adopcii. Nejakému nešťastnému dieťatku vytvoríte krásny domov.

Keď ani s tým nesúhlasíte, prípadne to tak necítite, tak sa treba naučiť túto skutočnosť prijať. Nie ste ani prvý ani posledný bezdetný pár. Faktom je, že život s deťmi je plnohodnotnejší, ale aj náročnejší. Preverí aj skutočne dobré vzťahy. Odrazu si nemôžete robiť čo chcete. Váš život je v rukách ružového uvrieskaného uzlíčka. Všetko sa podriaďuje novému šéfovi. Či sa bude spať, jesť, kúpať, ….  Dokonca aj kedy sa pôjde nakupovať. Verte mi, viem o čom hovorím. Potom sa všetko podriaďuje škole a krúžkom. Kedy sa pôjde na dovolenku, na výlet, alebo si len tak oddýchnuť. Je to náročné obdobie, ktoré netrvá krátko. Je váš partner na to pripravený, alebo si to len myslí. Na to sa ale pripraviť nedá. Dieťa vás naozaj preverí. Všetko má svoje výhody aj nevýhody, tak ako každá minca má dve strany.

Zoberte si len takého psíka. To je len maličká previerka zodpovednosti. Nemôže byť dlho sám, musíte ho vyvenčiť, nemôžete len tak odísť na víkend a zavrieť byt, musí jesť. Myslím, že plnohodnotný a šťastný život sa dá prežiť aj bez detí. Len treba prijať ten fakt, a nájsť si inú túžbu. Možno s manželom na tejto zemi máte iné poslanie ako byť rodičia.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.